MENU
klinika

Kualifikueset e Botërorit 2022

Nuk ka mrekulli, Polonia mposht Shqipërinë

12.10.2021 - 23:02

Polonia na mund përsëri, kësaj here 1-0 në “Air Albania Stadium” dhe merr vendin e dytë në Grupin I. Një sukses i ardhur në pjesën e dytë, kur ndëshkohemi me një gol që nuk pritej.

Por ajo që ra në sy ishte ndërprerja e ndeshjes pas shënimit të golit të miqve, teksa tifozët shqiptarë të provokuar hodhën sende në fushë e lojës, duke rrezikuar të dëmtonin futbollistët e Polonisë. Ishte hera e dytë që ndodhte dhe gjyqtari ndali lojë. Kjo ndodhi në minutën e 77-të të ndeshjes, kur të dyja skuadrat po kërkonin me ngulm.

Pjesa e parë ishte e ekuilibruar, me polakët pak më shumë ngacmues. Reja fut më herët Brojën, duke zëvendësuar Uzunin, por nuk ka gol kësaj here.

Për të ardhur në minutën e 77-të, kur Swiderski shënon gol për Poloninë. Një kros i gjatë, topi në shtyllën e dytë dhe polaku nuk fal, me Berishën të dorëzuar në cepin e portës. Rikthimi në fushë nuk është se sjell përmbysje, por as gol sigurie të Polonisë, mbyllet 0-1 dhe tashmë Shqipëria duhet të mendojë për vendin e tretë në grup.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNBrataj zbulon simptomat: Rrufë, temperaturë 1-2 ditë dhe…

Bota në alarm nga varianti i ri koronavirusit/ A ka mbërritur në Shqipëri?

Del ekspertiza mjeko-ligjore: Në trupin e tyre u gjet…

Zbulohet shkaku i vdekjes së turistëve rusë në hotelin në Qerret

“Më shumë të interesuar janë qytetarët për dozën e tretë”

VOA: Bien për të dytin muaj ritmet e vaksinimit kundër koronavirusit

Punësimi i mësuesit pedofil në Berat

Ndryshohen rregullat e punësimit në Arsim

Veliaj: Të jemi më solidarë me ata që kanë nevojë!

Festat e fundvitit/ Ndizen dritat e pemës te Pazari i Ri në Tiranë