MENU
klinika

Kupa e Shqipërisë, Turi I

Përmbys Vllaznia, Tirana “tenis” me Shkumbinin

13.10.2021 - 15:28

Nuk pati surpriza në ndeshjen e ditëve të sotme në Kupën e Shqipërisë, që përkojnë me kalimin e turit të parë. Vëmendja më e madhe ishte te Vllaznia, që kishte humbur ndeshjen e parë me Labërinë në Vlorë.

Në kthim, shkodranët fituan 4-0 në fushën sportive “Reshit Rusi”, duke mos e vënë në diskutim kualifikimin. Tirana, që kishte fituar 3-0 në ndeshjen e parë në Peqin, e mposhti Shkumbinin 6-0 në kthim.

Po kështu, siguruar kualifikimin edhe skuadra të tjera pretendente, si Kukësi, Laçi, Partizani dhe Teuta. Durrsakët barazuan 2-2 me Luzin në aneksin e “Niko Dovanës”, por kishin fituar 4-1 ndeshjen e parë.

GRUPI A

Teuta-Luzi 2-2

15′ Gjorgiev, 32′ Kapllani/ Abubakar 26′ , Merdini 42′ 

Partizani-Tërbuni 3-0

53′ Filipoviç, 79′ Murataj, 86′ Musta

Tirana-Shkumbini 6-0

11′ , 45′ Limaj , 21′ , 25′ , 27′ Xhixha, 35′ Bali (autogol)

Skënderbeu-Veleçiku 4-0

10′ , 48′ Bismark, 30′ Nikaj, 33′ Vitija 

Korabi-Vora 4-1

3′ Marku, 11′ Marku, 83′ Dragoj / 28′ Ismailaj (pen)

GRUPI B

Vllaznia-Labëria 4-0

 26′ Gjurgjevik, 79′ Aralica, 80′ Musteganagiç, 89′ Heriç 

Laçi-Butrinti 4-0

20′ Guindo, 72′ Deliu, 86′ Ziko , 90′ Prengaj

Kukësi-Maliqi 4-0

45′ Daci , 56′ Krniç , 71′ Gavazaj 

Kastrioti-Elbasani 1-0

71′ Ajazi

Apolonia-Flamurtari 1-1

31′ Omeri/ 49′ Gocaj (pen)

Egnatia-Turbina 1-0

90′ Timis Bardis

Pogradeci-Besa 2-0

57′ Lacka, 88′ Muçllari