MENU
klinika

Rama nxjerr video nga kantieri në Fushë-Krujë

“Puna në lagjen Rilindja po i afrohet fundit”

13.10.2021 - 09:44

Fushë-Kruja ishte një nga zonat e dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2 vite më parë ku humbën jetën 51 persona dhe u plagosën shumë të tjerë.

Rindërtimi në këtë lagje siç njofton kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale, po i afrohet fundit.

“MIRËMËNGJES 

dhe me punën e palodhur ndërtimore për lagjen e Rilindjes në Fushë-Krujë që po i afrohet fundit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama teksa ka shpërndarë një video nga puna ndërtimore në këtë lagje.