MENU
klinika

“Sjellje të neveritshme”

Reagimi i FIFA-s për Shqipëri-Poloni: Zero tolerancë

13.10.2021 - 11:29

Mbrëmë, pas shënimit të golit nga ana e polakëve, sfida u ndërpre, pasi tifozët shqiptarë të pozicionuar pas porte vërshuan një lumë me shishe drejt futbollistëve polakë.

FIFA e ka dënuar ashpër këtë gjest duke u shprehur se materialet janë tashmë në verifikim dhe nuk do të ketë tolerancë për episodin e ndodhur:

‘’FIFA aktualisht po analizon raportet e dërguara mbrëmjen e djeshme mbi sfidat eliminatore të Botërorit në mënyrë që të marrë vendimit më të përshtatshme.

FIFA dënon me forcë incidentet në sfidat Angli-Hungari dhe Shqipëri-Poloni dhe do të donte të deklaronte se ky qëndrim është i vendosur në refuzimin e çdo forme të dhunës, si dhe çdo lloj diskriminimi ose abuzimi. FIFA ka një qëndrim shumë të qartë, zero tolerancë ndaj sjelljeve të tilla të neveritshme në futboll.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN