MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A e ul vaji i peshkut nivelin e kolesterolit?

05.11.2021 - 19:21

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: A  ul vaji i peshkut nivelin e kolesterolit?

Mjeku: Mund të hani peshk dy herë në javë. Peshku është një burim shumë i mirë për proteina dhe Omega-3, yndyrna për të cilat trupi juaj ka nevojë.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim