MENU
klinika

"Nderime për ata që sakrifikuan jetët në luftën për liri"

Ambasada e SHBA-së uron Shqipërinë për Ditën e Çlirimit

29.11.2021 - 12:27

Ambasada Amerikane ka uruar sot Shqipërinë për Festën e Çlirimit. Me anë të një postimi në Facebook, ambasada shkruan se në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë.


“Shqipëria shënon sot përvjetorin e 77 të Çlirimit. Në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë. Gëzuar Ditën e Çlirimit, Shqipëri!”, shkruan ambasada.

Kujtojmë që sot në varrezat e Dëshmorëve në Tiranë, kryeministri Edi Rama, Presidenti Meta dhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla vendosën kurora me lule.