MENU
klinika

Lejoi ndërtimin pa leje në Llixha

Elbasan/ Arrestohet ish-kryeinspektori i IMT

23.11.2021 - 12:29

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i ish-kryeinspektorit të IMT-së, Mario Qosja në Elbasan, gjatë një aksioni policor zhvillyar mbrëmjen e të hënës në këtë qytet.

Bashkë me të, në pranga ra edhe një 50-vjeçar, Ndricim Kuqja, i cili ndërtonte pa leje një objekt prej 1200 metër katror në zonën e llixhave. Nën hetim u vendos edhe një inspektor, Alian Zabeli.

Bëhet me dije se akuza që rëndon ndaj tyre është ajo e “shpërdorimit të detyrës”, pasi dyshohet të kenë favorizuar Kuçjan për të kryer ndërtimin pa leje.

Era e fortë dëmton shtyllat elektrike

Disa fshatra pa energji në Lezhë e Korçë

Ekzekutoi ish-agjentin e Policisë së Elbasanit

Arrestohet në Gjermani shqiptari i shumëkërkuar

Në pranga 3 persona, 1 në kërkim!

Peqin, policia zbulon arsenal armësh dhe drogë