MENU
klinika

Ceremonia e “Topit të Artë”

Donnarumma merr trofeun “Lev Yashin”

29.11.2021 - 22:46

Lojtari më i mirë i Evropianit, njëkohësisht edhe fituesi i Euro 2020, Gianluigi Donnarumma, merr trofeun “Lev Yashin”, si portieri më i mirë. Më se i merituar ky vlerësim për italianin.

Cristiano Ronaldo jashtë Top 5 – Pozicioni i gjashtë për Cristiano Ronaldon, i cili pavarësisht një viti të keq me Juventusin u konfirmua në një nivel shumë të lartë dhe fitoi vendin e gjashtë në Topin e Artë.

Salah i shtati në renditje – Mohamed Salah është lojtari i shtatë në botë, të paktën sipas renditjes së Topit të Artë. Egjiptiani e konfirmoi veten në nivelet më të larta me fanellën e Liverpool-it.

Zbulohet pozicioni i tetë: është radha e De Bruyne – Kevin de Bruyne arrin në pozitën e tetë në Topin e Artë 2021, mesfushori i Manchester City e sheh vitin e tij të mrekullueshëm me Cityn të shpërblyer.

Mbappè renditet në vendin e nëntë – Kylian Mbappè renditet i nënti në renditje: për të një vit jo në nivelin e ekipit, duke marrë parasysh evropianin e shëmtuar të Francës dhe vendin e dytë në Ligue 1 të PSG-së, por gjithsesi paraqitje të jashtëzakonshme individuale

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ceremonia e “Topit të Artë”

Lewandowski merr çmimin e sulmuesit më të mirë

Ceremonia e “Topit të Artë”

Pedri merr çmimin e lojtarit të ri më të mirë