MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

E përkeqëson dushi i nxehtë ekzemën?

03.11.2021 - 12:11

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: E përkeqëson dushi i nxehtë ekzemën?

Mjeku:Një dush i nxehtë, veçanërisht në dimër, është shumë joshës. Por është një “JO” e madhe nëse keni ekzemë. Uji i nxehtë ashpërson lëkurën, irriton dhe dëmton barrierën e saj.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim