MENU
klinika

Për të gjithë ju që i keni pritur!

Filmat që do shfaqen gjatë dhjetorit në Netflix

29.11.2021 - 12:50

Nëse nuk mund të merrni mjaftueshëm pushime për të parë filma të këndshëm këtë fundvit, kemi një lajm të mirë për ju. Netflix po shton më shumë se 120 tituj në dhjetor, duke përfshirë një numër filmash dhe seriale origjinale me temë festat.

Ndërsa shërbimi i transmetimit debutoi shumë përmbajtje Krishtlindjesh në nëntor, sfera e festave të muajit të ardhshëm përfshin edhe më shumë, si komedia romantike homoseksuale “Single All the Way” dhe “A California Christmas: City Lights”, një vazhdim i “A California Christmas” të vitit 2020.”

Dhe nëse jeni adhurues i “The Great British Baking Shoë”, mund të prisni me padurim një tjetër pjesë të speciales së festave vjetore të ekskluzivitetit.

Duke parë çmimin e pushimeve, disa seriale të njohura të Netflix do kenë sezone të reja në dhjetor, duke përfshirë adaptimin e dramës fantazi “The Witcher”, shfaqjen e reality-t emocionues “Queer Eye” dhe dramën aq shumë të ndjekur “Emily in Paris.” Filmi i shumëpritur me Leo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence, “Don’t Look Up” do të shfaqet në 24 dhjetor. “Oldboy” do t’i bashkohet gjithashtu platfformës. E mbi të gjitha, datën 3 dhjetor shënojeni në kalendar sepse është dita kur do të shfaqen seritë e fundit të “La Casa de Papel”

Sa i përket programeve që nuk prodhohen ose shpërndahen ekskluzivisht nga Netflix, merrni parasysh të shtoni filma si “Minority Report” dhe “Chocolat” në radhën tuaj. Të katër sezonet e “Knight Rider” dhe dy sezonet e “The Challenge” do t’i bashkohen gjithashtu platformës.