MENU
klinika

Edhe pse nën hetim

Kompanitë e industrisë së rëndë në Elbasan vijojnë punën

13.11.2021 - 10:05

Ndotja vijon të jetë një problematike thelbësore për qytetarët e Elbasanit dhe rrethinat. Kompanitë që ushtrojnë aktivitetin e industrisë së rëndë në Njësinë Administrative Bradashesh vijojnë të punojnë të pashqetësuara edhe pse prej javësh janë nën hetim.

Kjo pasi pas disa vëzhgimeve që ka kryer ABC në zonën industriale prej një viti, Prokuroria e Elbasanit nisi zyrtarisht hetimet. Edhe pas disa vëzhgimeve që ka kryer ABC në zonën industriale prej një viti, pas të cilave Prokuroria e Elbasanit nisi zyrtarisht hetimet.

Që puna vijon ende, shihet qartë edhe në fotot e publikuara nga deputetja e Partisë Demokratike, Asc.Prof Zheni Gjergji.

Bashkë me fotot, Gjergji shkruan: “Elbasanasit nuk e meritojnë ! Nuk meritojnë të mbyten, helmohen e vdesin nga tumoret ndërkohë që të tjerë pasurohen! Ora 21.32.” /abcnews.al/

Rrëshqiti ndërsa hidhte mbeturinat

Gjen vdekjen 61-vjeçari në Elbasan

Vdekja e 3-vjeçares në spitalin e Elbasanit

Policia procedon mjekun për neglizhencë në trajtimin mjekësor

Avokatët e të pandehurit shtyjnë gjyqin për Çapjat!

Procesi i “të fortëve” të Elbasanit në GJKKO