MENU
klinika

Ceremonia e “Topit të Artë”

Lewandowski merr çmimin e sulmuesit më të mirë

29.11.2021 - 22:14

Robert Lewandowski është golashwnuesi më i mirë i sezonit të kaluar (2020-2021) – I shpërblyer si sulmuesi më i mirë i sezonit të kaluar, sulmuesi i Bayern Robert Lewandowski foli në këtë mënyrë nga skena e Topit të Artë:

“Çfarë do të thotë të kesh një sinergji midis sulmuesit dhe ekipit! Duhet të falënderoj shokët e skuadrës për të gjithë golat që kam shënuar.”

Ka qenë një vit i jashtëzakonshëm ai i vjetshmi për Robert Lewandowskin, i cili ka shënuar plot 64 gola mes ekipit të Bayern dhe kombëtares së Polonisë duke i ndarë në këtë mënyrë (29 në Bundesliga, 6 në Champions, 2 Botëror Klubesh, 1 Superkupë UEFA, 1 Kupë Gjermanie dhe 1 Superkupë Gjermanie, 24 gola me Poloninë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ceremonia e “Topit të Artë”

Pedri merr çmimin e lojtarit të ri më të mirë