MENU
klinika

Aksidenti tragjik në Bullgari

Tre nga të mbijetuarit priten të kthehen në Shkup

29.11.2021 - 12:34

Tre të mbijetuar nga aksidenti tragjik në Struma të Bullgarisë, pritet të largohen nga Spitali “Pirgov”. Ata priten të transferohen në Qendrën klinike të Shkupit, ku do t’ju ofrohet ndihmë mjekësore dhe psikologjike.

Ndërkaq dy të tjerë janë transferuar të shtunën dhe janë në gjendje stabile shëndetësore, shkruajnë mediat maqedonase.

Kujtojmë se në aksidentin tragjik që ndodhi para gjashtë ditësh humbën jetën 45 persona shtetas të Maqedonisë së Veriut, shumica prej tyre shqiptarë. Në mesin e tyre ishin 12 të mitur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shumica turistë nga M. e Veriut/ Mes të viktimave 12 fëmijë

Përplaset dhe merr flakë autobusi në Bullgari

“Shpërthim i fortë, 7 persona arritën të ikin”

Detaje nga aksidenti me 46 viktima në Bullgari