MENU
klinika

Kategoria e Parë, Java 14

Bylis ndalet në Sarandë, nuk përfiton Korabi

19.12.2021 - 16:37

Ka përfunduar java e 14-të e Kategorisë së Parë. Pas barazimit të djeshëm të Erzenit, edhe Bylis nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në Sarandë ndaj Butrintit. Dy pikë të lëna për kryesuesit nga Ballshi, por që mbajnë kreun.

Nuk përfiton as Korabi i vendit të tretë, që ndalet në Maliq 1-1. Për pasojë, nuk ndryshon as renditja në kreun e renditjes, kryeson Bylis, ndjek Erzeni dhe Korabi në vendin e tretë.ë

 REZULTATET

SHKUMBINI 0-1 BURRELI

Silva Zhunior 17′

MALIQI 1-1 KORABI

Ivani 98′ / Geci 55′

BUTRINTI 0-0 BYLIS

BESA 2-0 BESËLIDHJA

Meçja 47′, Perja 58′