MENU
klinika

Një hero jo vetëm në filma!

Çfarë ka bërë Leo DiCaprio për qentë e tij

20.12.2021 - 14:11

Leonardo DiCaprio papritur e gjeti veten në një liqen të ngrirë në xhirimet e filmit Don’t Look Up.

Ndërsa xhironte komedinë e zezë të Adam McKay në Massachusetts, 47-vjeçari fitues i “Oscar” iu desh të shpëtonte dy qenushët e tij Huski nga një liqen i ngrirë pasi njëri për pak u mbyt.

Ndërsa ishte ulur me aktorët gjatë emisionit “Around the Table të Entertainment Weekly”, ylli i Titanikut detajoi situatën me ndihmën e bashkë-yjeve të tij, por u shpreh se në fund si ai ashtu edhe qentë ishin mirë.

Historia e DiCaprios u nxit nga McKay gjatë bisedës në tryezën e rrumbullakët, teksa kasti ndau disa momente qesharake nga xhirimet. “Duhet të tregosh historinë e liqenit të ngrirë,” tha ai.

“Gjëja më qesharake ishte se Leo ka këto dy qenë Huski shpëtimi që janë thjesht tornado absolute,” tha McKay, me bashkë-yllin Jennifer Lawrence duke thënë se qentë ishin “psikopatë”.

“Në thelb ata të dy ranë në një liqen të ngrirë,” filloi Leo ndërsa Meryl Streep e befasuar tha “oh zot”. “Nuk e kuptova se çfarë bënin në një liqen të ngrirë,” vazhdoi ai.

“Një nga qentë ra brenda dhe tjetri u hodh në liqenin e ngrirë për ta shpëtuar”, përmblodhi Lawrence. “Dhe më pas, sapo e shtyu njërin qen nga pellgu, tjetri u hodh brenda.”

“…Epo tjetri filloi të lëpijë atë që po mbytej, dhe pastaj të gjithë ishim në liqenin e ngrirë së bashku,” tha DiCaprio. Ai vazhdoi të thoshte se ‘duke jetuar në Kaliforni’ huskitë e tij nga Los Anxhelos nuk e kuptonin aspak konceptin e një liqeni të ngrirë.