MENU
klinika

“E rindërtuar pas tërmetit”

Rama poston foto nga shkolla e Krujës “Shaqir Lleja”

15.12.2021 - 10:30

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me një tjetër shkollë të rindërtuar pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019.

Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se shkolla “Shaqir Lleja” në Bushnesh të Krujës është rindërtuar si , pjesë e bllokut të dytë të shkollave të reja, të cilat ndryshe nga blloku i parë që u financua 100% nga qeveria shqiptare, financohen 100% nga Bashkimi Europian.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me një tjetër shkollë e kopësht të rindërtuar pas tërmetit, ju uroj një ditë të mbarë🙏

*Shkolla “Shaqir Lleja” në Bushnesh të Krujës, pjesë e bllokut të dytë të shkollave të reja, të cilat ndryshe nga blloku i parë që u financua 100% nga qeveria shqiptare, financohen 100% nga Bashkimi Europian🇦🇱🤝🇪🇺” shkruan Rama në postimin e tij.

Vendimi i Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve

Emiriana Sako kërkoi t’i hiqej gjoba prej 100 mijë lekësh

Nuk justifikonte një apartament dhe...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtaren Marjana Velçani

400 kandidatë për kryetarë në 61 degë deri më tani

Zgjedhjet brenda PS/ Shtyhet afati deri 31 maj

“Në emigracion ka rroga më të larta…”

Rama: Mos prisni t’ua sjellë shteti punën në shtëpi!