MENU
klinika

4 vite më parë i shpëtoi atentatit në Vlorë

Shpërthim me eksploziv, plagoset biznesmeni 33-vjeçar!

19.12.2021 - 17:12

Një shpërthim i fortë ka tronditur Lungomaren në lagjen “10 korriku”, mesditën e kësaj të diele, ku i lënduar ka mbetur biznesmeni Endrit Sadedini 34 vjeç. Shpërthimi i cili dyshohet të jetë një atentat me eksploziv në makinë, ka ndodhur jashtë një pallati.

Si pasojë e shpërthimit, 34-vjeçari ka marrë plagë të rënda në gjymtyrë dhe është dërguar me urgjencë në spital. Ishin banorët e lagjes të cilët të alarmuar kanë njoftuar policinë, pas shpërthimit të fuqishëm.

Kjo nuk është hera e parë që ndaj Endrit Sadedini është bërë një atentat, pasi edhe katër vite më parë i është vendosur një sasi e madhe eksplozivi në makinë, e cila nuk ka shpërthyer.

Sipas informacioneve nga gazetarit Armand Xhelili, një makinë e djegur është gjetur në Babicë, e cila dyshohet të jetë e autorëve të dyshuar të atentatit.

Mbeti i plagosur rëndë, Endrit Sadedini i shpëtoi 4 vite më parë një tjetër atentati! Gjendet një makinë e djegur në Babicë

Endrit Sadedini, 34-vjeç, i cili mbeti i plagosur rëndë pasi ishte shënjestra e një atentati mesditën e sotme në Vlorë, edhe 4 vite më parë i kanë bërë atentat. Sipas burimeve për gazetarin e Report Tv, Armand Xhelili, në të njëjtën periudhë, 34-vjeçari i ka shpëtuar një tjetër atentatit. Mësohet se shkak janë bërë konfliktet e tij të mëparshme. Ndërsa një makinë është gjetur e djegur në Babicë të Vlorë, e cila dyshohet se u përket autorëve të dyshuar të atentatit.

Kush është kompania në qendër të skandalit

Kostot dhe përfitimet e landfillit të ri të Vlorës!

U nisën nga Llogoraja në Karaburun

Humbin turistët francezë në Vlorë

400 kandidatë për kryetarë në 61 degë deri më tani

Zgjedhjet brenda PS/ Shtyhet afati deri 31 maj