MENU
klinika

Situata nga koronavirusi dhe bora

Shtyhet Tottenham-Rennes, caktohet ora e Atalanta-Villarreal

09.12.2021 - 00:18

Tottenham ka njoftuar se ndeshja e nesërme kundër Rennes është shtyrë për një datë të mëvonshme:

“Mund të konfirmojmë se ndeshja në shtëpi e Grupit G të Conference League kundër Rennes nuk do të zhvillohet nesër (e enjte më 9 dhjetor) për shkak se ne klub u gjetën shumë rezultate pozitive të koronavirusit.

Diskutimet me UEFA janë në vazhdim dhe ne do të ofrojmë një përditësim të mëtejshëm në kohën e duhur. Për më tepër, pas diskutimeve me Agjencinë e Sigurisë Shëndetësore (ish-Shëndeti Publik Angli) dhe konsulentët e DCMS, klubi u këshillua të mbyllte qendrën stërvitore për momentin, në interes të shëndetit dhe sigurisë së lojtarëve dhe stafit”.

Sakaq, sfida vendimtare për kalimin në 1/8 e Champions League mes Atalantës dhe Villarrealit do të luhet nesër me fillimin e ndeshjes në orën 16:30. Ky është vendimi i UEFA-s, pavarësisht vullnetit të lojtarëve të Bergamos për ta luajtur në mbrëmje për t’i lejuar tifozët të shkojnë më lehtë në stadium.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Champions League, ndeshjet e fundit në grupe

Bayern pa mëshirë, Barcelona kalon në Europa League

Champions League, ndeshjet e fundit në grupe

Mjafton një gol dhe Juve e para, Chelsea befasohet në fund

Në merkato për zëvendësuesin e Kjaer

Milan “lëpin” plagët, mbi 45 mln euro nga Champions