MENU
klinika

U rrëzua në Malin e Munellës

Gjendet i pajetë një prej alpinistëve

31.12.2021 - 08:50

Ndoc Mula i cili u rrëzua në Malin e Munellës bashkë me gazetarin e njohur Alfred Lela, është gjetur fatkeqësisht i pajetë.po

Lajmi konfirmohet zyrtarisht nga policia e Shkodër e cila thekson ndër të tjera se po punohet për nxjerrjen e trupit të tij.

Ndoc MulajNjoftimi i policise:
Në vijim të informacionit të dhënë ku dy alpinistë duke eksploruar në Malin e Munellës kanë rrëshkitur duke rënë në humnerë ku njëri prej tyre shtetasi I. Sh u gjet gjatë kërkimeve dhe u transportua në spital ju informojmë se:

Shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses, pjesëtarë të shoqatës së alpinistëve Pukë dhe banorë të zonës kanë vijuar kërkimet në kushte klimaterike të vështira dhe terren të thepisur.

 

Pas disa orë kërkimesh është gjetur i pajetë shtetasi N. M dhe po vijon puna për nxjerrjen e trupit.