MENU
klinika

Kurseni paratë!

6 këshilla që do t’ju mbajnë larg blerjeve të kota

29.01.2022 - 11:36

Kur vjen puna tek veshjet, asnjëra prej nesh nuk ndihet që ka mjaftueshëm dhe prej kësaj manie, përfundojmë jo pak herë me kuletën bosh. Ndodh që shpesh të investojmë në gjëra që jo vetëm nuk na duhen, por janë shpenzim i kotë dhe fare i zgjuar. Thënë këtë, më poshtë do të gjeni disa këshilla shumë të vlefshme që do t’ju bëjnë të mendoheni mirë herën tjetër para se të blini dhe njëkohësisht, të përmirësoni zakonet tuaja të shopping-ut.

1.

Hiqni dorë: Nga blerja e shpeshtë e gjërave ekstravagante

Investoni: Në artikuj kryesorë siç mund të jetë një xhaketë e zezë që vishet në qindra mënyra.

6 këshilla që do t'ju mbajnë larg blerjeve të kota dhe

2.

Hiqni dorë: Mos mbi-shpenzoni për blerje me ulje.

Investoni: Piketoni në avancë 2-3 gjëra që mund t’i quani pa frikë investime.

6 këshilla që do t'ju mbajnë larg blerjeve të kota dhe

3.

Hiqni dorë: Nga injorimi i gjërave bazike

Investoni: Në gjetjen e xhinseve perfekte

6 këshilla që do t'ju mbajnë larg blerjeve të kota dhe

4.

Hiq dorë: Nga këpucët e bukura, por të parehatshme

Investo: Në këpucë të rehatshme dhe praktike që mund t’i vishni gjatë gjithë ditës.

6 këshilla që do t'ju mbajnë larg blerjeve të kota dhe

5.

Hiq dorë: Nga fiksimi për të blerë gjithmonë gjëra të reja

Investo: Në shit-blerje të gjërave vintage që s’vdesin kurrë.

6.

Hiq dorë: Nga veshjet që mund t’jua shohësh të gjithëve

Investo: Në gjëra ekskluzive.

 

Zhgënjimet që ka marrë nga shoqëria

Stresi rrëfehet haptazi në shtëpinë e BBV Kosova

Çfarë shkruhet për reperin e njohur

Don Xhoni ‘shënjestrohet’ nga mediat serbe

Shoqe e ngushtë me ish-in e bashkëshortit!

Çfarë po kurdisin JLo dhe Jennifer Garner

Pas deklaratës së bujshme, reagon këngëtarja serbe

“Shaqiri dëgjon këngët e mia para ndeshjes…”!