MENU
klinika

Ambicia e legjendës së portës

Buffon e tepron: Synoj Botërorin 2026

28.01.2022 - 17:22

Gianluigi Buffon e ka tepruar me ambicien e tij gjatë një një interviste të dhënë për “Gazzetta dello Sport”, ku thotë se do të luftojë për të arritur në Botërorin e 2026.

“Nëse Italia mungon në këtë Botëror, unë do të synoj për tjetrin. Nuk do të habitesha nëse do të isha në formë të mirë dhe në moshën 48-vjeçare” – u shpreh Bufon.

Kjo gjë i ka lënë tifozët e futbollit se portieri legjendar i Italisë, edhe pse në moshën 44-vjeçare, akoma nuk po e mendon të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Gjithashtu, është duke synuar dhe të rikthehet në kombëtaren italiane, teksa aktualisht luan me Parmën në Serie B.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN