MENU
klinika

Merkato

Inter zyrtarizon blerjen më të fundit

27.01.2022 - 22:31

Ajo që flitej prej ditësh është zyrtarizuar sot. Inter përforcohet në mbrojtje me gjermanin Robin Gosens. Klubi zikaltër bëri gjithcka zyrtare.

Lojtari i krahut të majtë ka lënë Atalanta-n dhe është transferuar te kampionët e Italisë me huazim dhe detyrimin e blerjes: “FC Internazionale Milano komunikon se ka arritur një marrëveshje me Atalanta-n për blerjen e futbollistit Robin Everardus Gosens.

Lojtari gjerman transferohet te zikaltrit në huazim me detyrimin e blerjes nëse verifikohen disa kushte të caktuara. Gosens mund të aktivizohet që në ndeshjen e radhës.