MENU
klinika

Një 23-vjeçare qëllohet me pistoletë brenda një hoteli

Plagosje me armë zjarri në autostradën Tiranë-Durrës

03.01.2022 - 12:35

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në një hotel, në autostradën Tiranë-Durrës.

Policia njofton se një 32-vjeçar, emri i te cilit eshte Fatbardh Dervishi, alias Doda ka qëlluar me armë në ambientet e një hoteli shtetasen Edis Koroveshi, 23 vjeçe, banuese në Durrës, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Të dy ishin të dashur me njëri-tjetrin dhe mendohet se ngjarja ka qenë aksidentale.

Dyshohet se Fatbardhi ka qene ne gjendje të dehur dhe i ka shkrepur aksidentalisht pistoleta. Si pasojë e kësaj e reja është plagosur në shpatull.

Djali pasi e ka plagosur të dashurën ka ikur nga hoteli dhe e ka lenë aty, tekas kanë qenë punonjesit e hotelit që kanë njoftuar Policinë. Më vonë polica ka njoftuar spitalin per autoambulancën.

Durrës/Informacion paraprak

Në autostradën Durrës-Tiranë, rreth orës 09:20, në ambientet e një hoteli, në rrethana ende të paqarta, shtetasi F.D, 32 vjeç, banues në Sukth, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasen E.K, 23 vjeçe, banuese në Durrës, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe po krehin zonën me qëllim kapjen e autorit. Në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe Fier janë ngritur pika kontrolli në rrugët nacionale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Vendimi i Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve

Emiriana Sako kërkoi t’i hiqej gjoba prej 100 mijë lekësh

Nuk justifikonte një apartament dhe...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtaren Marjana Velçani

400 kandidatë për kryetarë në 61 degë deri më tani

Zgjedhjet brenda PS/ Shtyhet afati deri 31 maj

“Në emigracion ka rroga më të larta…”

Rama: Mos prisni t’ua sjellë shteti punën në shtëpi!