MENU
klinika

Ja sa të vaksinuar

Raportohen 31,021 raste aktive me koronavirus në Kosovë

29.01.2022 - 11:42

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 31,021.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164.294, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,012 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.316 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.769.170 doza të vaksinës. Deri më sot 804.251 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 72.122 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Çfarë shkruan media e njohur bavareze?

“Faktor jostabiliteti është Serbia, Merkel gaboi”

Ambasadori amerikan: Serbia duhet të...

“Kosova dhe Ukraina janë situata të ndryshme”

Vëllai e gjeti të shtrirë në dysheme

Tragjike/ Humb jetën nxënësi i klasës së gjashtë