MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Sa i dëmshëm është shtimi i sheqerit në kafe?

25.01.2022 - 14:33

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Sa i dëmshëm është shtimi i sheqerit në kafe?

Mjeku:Kafja është një pije e shëndetshme në vetvete, por mund të bëhet lehtësisht një kënaqësi e dëmshme kur shtoni sheqer në të. Miliona njerëz në botë nuk mund ta fillojnë ditën pa pirë kafen e tyre. Megjithatë, kafja e zezë ka një shije të hidhur për shumicën e njerëzve, kështu që ata shtojnë sasi të tepërta sheqeri ose ëmbëlsuesish për ta bërë kafenë të shijojë më mirë.

Prandaj, nuk është sekret se sheqeri është i dëmshëm për shëndetin, pasi ka pak ose aspak vlera ushqyese dhe mund të çojë në një sërë problemesh shëndetësore, si shtimi në peshë, diabeti dhe sëmundjet e zemrës.

Sheqernat natyrale , të cilat gjenden në ushqime të tilla si frutat dhe produktet e qumështit, nuk kanë të njëjtat efekte negative në trup si sheqernat e përpunuara. Sheqeri është i disponueshëm në shumë forma, të tilla si dekstrozë, saharozë, shurup misri me fruktozë të lartë dhe nektar agave. Kur blini produkte për të ëmbëlsuar kafenë, shikoni për këta përbërës dhe shmangni sa herë që të jetë e mundur. Mënyra më e mirë për të ëmbëlsuar kafenë tuaj është të përdorni një ëmbëlsues natyral si stevia.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.