MENU
klinika

2022 është këtu!

Viti i Ri në Shqipëri, si u prit në qytete?

01.01.2022 - 13:08

Mbërrin Viti i Ri 2022! Një vit i ri me urime për më shumë mbarësi, begati e shëndet për të gjithë shqiptarët! Ky ndërrim viti, u prit me festime dhe fishekzjarrë në qytetet e vendit, ndryshe nga viti i kaluar, ku u festua nën karantinë dhe ore policore. Ndërkohë dy foshnjet e para që erdhën në jetë për Vitin e Ri 2022 janë djem, Akid dhe Aiden!

Qielli i Tiranës u ndriçua në ndryshimin e viteve nga spektakli i fishekzjarrëve në sheshin ‘Skënderbej’, ndërsa dhjetëra qytetarë u mblodhën të shikonin magjinë e dritave në ajër. Bashkia e Tiranës, nga ana tjetër kishte organizuar një koncert, ku këngëtarët e njohur Elvana Gjata dhe Alban Skënderaj ndezën skenën.Edhe në qytete të tjera të vendit, viti i ri u prit me spektakël fishekzjarrësh, me urimin dhe më dëshirën për një vit më të mbarë e të begatë. Megjithëse ende përballemi me pandeminë e koronavirusit dhe kërcënimit e përhapjes së variantit të ri Omicro, sonte restorantet hapën dyert edhe për qytetarët.

 
Vendimi i Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve

Emiriana Sako kërkoi t’i hiqej gjoba prej 100 mijë lekësh

Nuk justifikonte një apartament dhe...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtaren Marjana Velçani

400 kandidatë për kryetarë në 61 degë deri më tani

Zgjedhjet brenda PS/ Shtyhet afati deri 31 maj

“Në emigracion ka rroga më të larta…”

Rama: Mos prisni t’ua sjellë shteti punën në shtëpi!