MENU
klinika

Sa qytetarë mund të votojnë më 6 mars

KQZ publikon listën e zgjedhësve dhe FOTO të fletës së votimit

14.02.2022 - 13:39

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi bën me dije se 648.536 qytetarë shqiptarë do të votojnë më 6 mars për zgjedhjet e pjesshme për kryetar bashkie që do të zhvillohen në bashkitë Shkodër, Durrës, Dibër, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

Ndërkaq Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi përmbajtjen e fletës së votimit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Reforma Zgjedhore/ ‘Tre netë ngujimi në ambasadën amerikane’

DW: Konsensusi i partive politike, çfarë u sakrifikua për të arritur marrëveshjen?