MENU
klinika

Vëmendjen më të madhe e mori bashkëshortja

Mediat italiane shkruajnë për fitoren e Ilir Shaqirit

21.02.2022 - 12:09

Ilir Shaqiri fitoi edicionin e parë të Big Brother Vip Albania. Fitorja e tij ka tërhequr vëmendjen e mediave italiane, jo vetëm sepse balerini ka një karrierë të gjatë në Itali, por dhe prej ish-aktores, Emanuela Morini, bashkëshortes së Ilirit.

Askanews, një portal online në Itali shkroi se momenti kur Iliri u shpall fitues, u shoqërua me të bërtitura lumturie dhe emocione ngagruaja dhe vajza e tij Emily.

Kjo e fundit i dedikoi një këngë të atit që u transmetua gjatë kohës që Iliri ishtebrenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Natën finale Emanuela erdhi për të surprizuar Ilirin, i cili pak më vonë doli fitues nga BBV, në një luftë të ngushtë votash me Donald Veshaj.

Balerini ishte i pari që u fut në shtëpi dhe qëndroi aty për 4 muaj duke dhuruar spektakël, debate dhe argëtim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Si i thuhet shqip kthema borxhin?”

Flaka Krelani ironizon “Big Brother”