MENU
klinika

Greqia ndryshon rregullat

Nga 7 shkurti nuk ka më nevojë për test të detyrueshëm

06.02.2022 - 13:59

Nisur nga dita e hënë, 7 shkurt, në Greqi mund të futesh me certifikatë vaksinimi, pa bërë një test të detyrueshëm për koronavirusin.

Njoftimi për heqjen e testit të detyrueshëm për ata që kanë certifikatën europiane të vaksinimit u bë nga Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos Plevris.

Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë u cilësua si një hap për rritjen e flukseve turistike në vend.

“Vendi ynë po përgatitet këtë vit që nga data 1 mars të mirëpresë vizitorët e sezonit veror më herët se çdo herë tjetër. Turizmi grek ka treguar një qëndrueshmëri të jashtëzakonshme në dy vitet e fundit, duke dërguar një mesazh të fortë sigurie për udhëtarët në vendin tonë dhe do të bëjë të njëjtën gjë këtë vit,” u shpreh Ministri i Turizmit Vassilis Kikilias.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"A mund të bëjmë pushime verore këtë vit?”

Greqia dhe Kroacia po gjejnë zgjidhjen për kërkuesit e diellit


Shqiptari ndihmoi autorin të arratiset

Del video, si u rrah biznesmeni grek në mes të rrugës

Rrahën për vdekje grekun jashtë një lokali nate

Dy shqiptarët akuzohen për vrasje me paramendim

Alexis Tsipras: Do ta paguani këtë gjë...

BE: Nuk i hapëm negociatat me Shqipërinë!

"Mitsotakis hiq dorë nga armët, le të bëjmë paqe!"

Politikani turk shpalos flamurin para Parlamentit të Greqisë

Në banak shisnin mish, por pas tij kokainë

Goditet banda shqiptare e drogës në Athinë