MENU
klinika

Greqi

Përleshje e përgjakshme mes shqiptarëve dhe disa të huajve

08.02.2022 - 11:01

Një shqiptar ka mbetur i plagosur pas një sulmi me armë zjarri në Greqi. Policia greke raporton se sulmi ka ndodhur në Burnazi, ndërsa i plagosur ka mbetur një 3-vjeçar shqiptar i cili është dërguar në spital.

Mësohet se fillimisht ka pasur një sherr mes disa personave nga Shqipëria dhe një grupi tjetër nga vendet e ish-Bashkimit Sovjetik. Ata kanë debatuar ndërsa më pas janë përleshur fizikisht në sheshin Bournaziou, jashtë një klubi nate që njihet në zonë.

Gjatë përleshjes njëri nga grupi i dytë ka nxjerrë armën me të cilën ka qëlluar në këmbë një 30- vjeçar shqiptar. Është dashur ndërhyrja e policisë që grupet të shpërndaheshin. Ndërsa të tjerët janë larguar, shqiptarët kanë dërguar të plagosurin në spital.

Shqiptari ndihmoi autorin të arratiset

Del video, si u rrah biznesmeni grek në mes të rrugës

Rrahën për vdekje grekun jashtë një lokali nate

Dy shqiptarët akuzohen për vrasje me paramendim

Alexis Tsipras: Do ta paguani këtë gjë...

BE: Nuk i hapëm negociatat me Shqipërinë!

"Mitsotakis hiq dorë nga armët, le të bëjmë paqe!"

Politikani turk shpalos flamurin para Parlamentit të Greqisë

Në banak shisnin mish, por pas tij kokainë

Goditet banda shqiptare e drogës në Athinë