MENU
klinika

Festë në shqip

Abazoviç shpall fitoren në Ulqin

27.03.2022 - 22:44

Sipas rezultateve të para preliminare, Koalicioni “Për një Fillim të Ri”, i përbërë nga GP URA, PD, SD, SDP dhe Atraktivja Shqiptare, fitoi bindshëm në zgjedhjet lokale në Ulqin. Ka qenë vetë shqiptari Dritan Abazoviç ai që ka shopërndarë pamje nga festa.

“Fitore bindëse. Ne fituam 43%”, ka shkruar Abazovic në Facebook.

“Omer Bajraktari ynë do të jetë kryetari i ri i Ulqinit”, ka shtuar ai.

Rezultatet:

Lista e Koalicionit Shqiptar – 5 mandate

Mali i Zi Demokratik – 2 mandate

Aleanca “Për një Fillim të Ri” , pjesë e së cilës është GP URA – 15 mandate

Pirun – kafsha e dërguar

DPS – gjashtë mandate.