MENU
klinika

Akuzat për trafikim droge

Arrestohet në Itali këngëtarja e njohur Elsa Lila

16.03.2022 - 13:05

Këngëtarja e njohur shqiptare Elsa Lila është arrestuar nga policia italiane. Mediat bëjnë me dije se policia ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me trafik droge.

Policia italiane shkatërroi një organizatë kriminale për shitjen e drogës të përbërë nga 13 persona, italianë dhe shqiptarë, ndërkohë që 9 janë ekzekutuar.

Mëngjesin së mërkurës, hetuesit e skuadrës së lëvizshme të Romës dhe Viterbos po zbatojnë 13 urdhra paraburgimi të kërkuara nga Drejtoria e Rrethit Antimafia të Romës dhe të lëshuara nga gjyqtari hetues i prokurorisë së Romës.

Mes 13 të dyshuarve bie në sy emri i Lila Elsës, 40 vjeçe, këngëtare e njohur në Shqipëri, e cila mbante llogaritë e dyqanit.

I përfshirë është edhe boksieri Petrit Bardhi, i njohur si “Titty”, i përfshirë tashmë, në korrik 2015, në një operacion të mëparshëm të Gico della Guardia di Finanza: me Arben Zogun (“Riccardino”).