MENU
klinika

PS merr bashkinë e parë!

Blerim Shera fitues në Vorë, ja si ndahet vendi i dytë dhe i tretë

06.03.2022 - 22:15

Rezultatet në Vorë nxjerrin fitues Blerim Sherën, me pjesëmarrje te ketyre zgjedhjeve te pjesshme lokale prej 11 mijë 96 votuesve.

Në daljen për mediat Celibashi tha se kandidati i Shtëpisë së Lirisë Lulzim Vrana ka marrë 2589 vota, kandidati i PS Ymer Marku ka marrë 7530 vota, ndërsa kandidati i PD, ka marë 687 vota

Ndërkohë bëri të ditur se 290 votues kanë votuar për opsionin që nuk zgjedh asnjë kandidat.

Vihet re një avantazh i thellë i Kandidatit të PS Blerim Shera, përkundrejt Lulzim Vranës të dytit dhe Ymer Markut të tretit.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë