MENU
klinika

Qyteti, vatër e nxehtë e kriminalitetit

Gledis Nano vizitë blic në Prokurorinë e Elbasanit

03.03.2022 - 12:14

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka zhvilluar një takim blic në prokurorinë e Elbasanit në orët e vona të ditës së mërkurë.

Në takimin e drejtorit Nano me drejtuesin e Prokurorisë Elbasan Kreshnik Ajazi, është diskutuar për luftën ndaj grupeve kriminale, luftën ndaj kultivimit të lëndëve narkotike por dhe shumë çështje të tjera që kërkojnë bashkëpunimin e organit te akuzes në këtë qark.

Mësohet se takimi ka pasur qëllim dhe forcimin e bashkëpunimit mes policisë së Elbasanit dhe Prokurorisë në këtë qark.

Elbasani është konsideruar një nga qytetet me nivel të lartë të kriminalitetit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rifreskim e impuls i ri në Policinë Rrugore

Gledis Nano firmos ndryshimet, ja lëvizjet në disa qarqe

Efektivët e policisë përdorues droge

Gledis Nano komunikon vendimin e prerë