MENU
klinika

Rritja e çmimeve!

Pas Tiranës protestohet edhe në Shkodër, Durrës e Gjirokastër

09.03.2022 - 19:46

Nisin protestat në mbarë qytetet e vendit për të kundërshtuar rritjen e çmimeve. Pas Tiranës dhe Shkodrës, edhe Durrësi e Gjirokastra.

Pasditen e sotme, qytetarët e Durrësit në përgjigjie të thirrjes për të protestuar kundër rritjes së çmimeve, janë mbledhur në sheshin kryesor të qytetit para bashkisë. Në rrugët kryesore të qytetit, drejtuesit e mjeteve kanë fikur makinat duke bllokuar qarkullimin.

Mjaft qytetarë u grumbulluar dhe kanë bërë thirrje për ndërhyrje të qeverisë.

Protesta janë njoftuar edhe në qytete të tjera.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Qytetarët mblidhen para Kryeministrisë

Nis protesta kundër rritjes së çmimeve