MENU
klinika

Vrasja e gazetarit amerikan nga forcat ruse

SHBA: Po e ndjekim ngjarjen, do të ekzekutohen masat e duhura

13.03.2022 - 17:07

“Rusia do të vuajë pasoja të rënda për atë që po bën”, kështu është shprehur këshilltari i sigurisë kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Jack Sullivan, ndërsa ka reaguar për vrasjen e gazetarit amerikan nga forcat ruse në Ukrainë.

Sullivan shpjegoi se do të ndjekë ngjarjen bashkë me aleatët dhe se Rusia do të vuajë pasoja të rënda.

“Ne do ta ndjekim qartë këtë zhvillim të fundit me shumë kujdes dhe do të përgjigjemi në përputhje me rrethanat.”