MENU
klinika

Shuplaka në “Oscars”

A i kërkoi personalisht falje Will Smith komedianit Chris Rock

26.04.2022 - 11:45

Një muaj pas shuplakës famëkeqe të Oscar-it, Will Smith thuhet se ende nuk i ka kërkuar falje personalisht Chris Rock për incidentin.

Në një ekskluzive nga Page Six, disa të brendshëm të Hollywood-it pohojnë se aktori fitues i Oskar-it ende nuk i ka kërkuar falje personalisht Rock-ut për shuplakën dhe thuhet se është i mërzitur nga “udhëtimi shpirtëror” i Smith në Indi. Njëri prej tyre e quajti udhëtimin e tij shpirtëror “cinik dhe qesharak”, pasi ai ende nuk ka arritur të kontaktojë Chris Rock.

“Udhëtimi shpirtëror i Will-it në Indi për joga dhe meditim duket cinik dhe qesharak, duke qenë se ai nuk i ka kërkuar falje personalisht të njëjtit person që sulmoi para miliona njerëzve. Asnjë sasi ‘Namaste’ nuk do ta kompensojë këtë.”- është shprehur burimi.

Nëna e komedianit të njohur, Chris Rock ka folur për herë të parë pas incidentit që përfshiu djalin e saj dhe Will Smith në natën e 94-t të çmimeve “Oscar”.

Të premten, Rose Rock u ul për një intervistë me stacionin lokal të lajmeve të Karolinës së Jugut “WIS-TV” dhe diskutoi momentin kur Smith doli në skenë në “Oscars” dhe goditi Chris, 57, si një përgjigje ndaj shakasë që bëri komediani për kokën e rruar të Jada Pinkett Smith.

Nëna e komedianit fillimisht mendoi se incidenti ishte i inskenuar derisa Smith filloi t’i thoshte atij: “largoje emrin e gruas time nga goja jote e ndyrë”.

“Kur ai goditi Chris-in, ai na goditi të gjithëve. Ai më goditi vërtet me shuplakë. Sepse kur lëndon fëmijën tim, më lëndon edhe mua”, tha Rose.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shuplaka në "Oscar"

Will Smith në rehabilitim…

(VIDEO) Incidenti në “Oscar”

Will Smith godet me shuplakë komedianin