MENU
klinika

Çfarë shkruajnë për moderatoren shqiptare

Cindy Marina pikaset nga mediet ruse

03.04.2022 - 11:40

Ish-Miss Universi dhe moderatorja, Cindy Marina ka qenë kryefjala e medieve rozë për lidhjen e saj me djalin e Jozefina Topalli, Genar Topalli.

Së fundmi për të ka folur edhe portali rus “sport.ru.” duke shkruar një artikull për moderatoren shqiptare.

Ata kanë shkruar për jetën e Cindy-t, ku flasin për karrierën e saj duke filluar si volejbolliste, moderimi dhe deri te kurorëzimi si Miss Shqipëria në vitin 2019.

“Cindy Marina është një modele shqiptaro-amerikane, ish-volejbolliste dhe prezantuese sportive. Cindy (me emrin e supermodeles Cindy Crawford) ka lindur më 18 korrik 1998 në Çikago në një familje shqiptare. Marina filloi të luante volejboll në rininë e saj. Ajo luajti për ekipin Forza1, ku nëna e saj (një volejbolliste profesioniste) ishte trajnere. Pas mbarimit të shkollës së mesme, Marina iu bashkua ekipit të volejbollit të femrave ‘Duke Blue Devils’ dhe u emërua në ekipin fillestar të ‘Konferencës së Bregut të Atlantikut’ (ACC). Në vitin e saj të dytë, moderatorja bukuroshe u largua nga ‘Djajtë’ dhe filloi të luante për ekipin e volejbollit të grave ‘USC Trojans’. Ajo u kurorëzua Miss Shqipëria në vitin 2019, duke u bërë gruaja e parë e lindur në Amerikë që fitoi ndonjëherë këtë titull. Në të njëjtin vit, ajo përfaqësoi Shqipërinë në konkursin Miss Universe. Në gusht 2021, Marina u bë mikpritëse e ndeshjeve të futbollit të Serisë A të transmetuara në Shqipëri dhe Kosovë’’, shkruan portali rus sport.ru.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN