MENU
klinika

Nuk dihet fati i 20 të tjerëve

Greqi/ Përfshihet nga flakët spitali COVID, digjet një pacient

06.04.2022 - 10:57

Është përfshirë nga zjarri spitali Papanikolaou në Selanik, ku si pasojë ka ndërruar jetë një person.

Sipas informacioneve të para të publikuara nga mediat vendase personi është gjetur i karbonizuar në katin e dytë të godinës.

Në vendngjarje kanë mbërritur 11 automjete zjarrfikëse dhe 30 persona personel, të cilët kanë mundur të neutralizojnë flakët.

Megjithatë, tymi është ende evident në hapësirën e godinës dhe nuk dihet ende fati për 20 pacientë të sëmurë rëndë me COVID-19.

Mitsotakis kërkon një tjetër mandat

Greqia pritet të mbajë zgjedhjet në maj

"Do t’i zgjidhim të gjitha çështjet e lëna pezull"

Rama takim me presidenten e Greqisë: Jam optimist!

Mistotakis: Ke ardhur si artist, jo si kryeministër

Dendias mban për dore Zahon, i vogli “i vodhi” shfaqjen Ramës