MENU
klinika

“Mezi presim të nisim rrugëtimin e përbashkët drejt BE”

Kryediplomati europian uron Abazoviç: Mali i Zi partner i besueshëm

28.04.2022 - 22:10

Përfaqësuesi i lartë i BE-së Josep Borell, ka uruar Dritan Abazoviç pasi u zgjodh kryeministër i Malit të Zi.

Në një reagim në Twitter Borell shkuar se tashmë pret të nisë rrugëtimi dhe puna e përbashkët drej BE-së, duke shtuar se Mali i Zi është një partner i besuar.

Mirë se vini qeverinë e re të kryeministrit @DritanAbazovic në Mal të Zi. Mezi presim të nisim punën tonë të përbashkët për përparim në rrugën drejt BE-së. Mali i Zi është një partner i besuar, i përafruar plotësisht me politikën e jashtme të BE-së

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Propozohet krijimi i një qeverie të pakicës

Abazoviç, kryeministri i tretë shqiptar në Ballkan?