MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Kur këshillohet të fillojë një shtatzëni tjetër pas një aborti spontan?

22.04.2022 - 10:13

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Kur këshillohet të fillojë një shtatzëni tjetër pas një aborti spontan?

Mjeku: Varet nga rasti. Nëse aborti ka përfunduar pa nevojën e pastrimit me ndërhyrje, shtatzënia e radhës mund të nisë shumë shpejt. Në të kundërt është e nevojshme që çifti të presë 4 deri në 6 muaj para se të provojë një shtatzëni tjetër.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Për të gjitha nënat shtatzënë

A e dëmton beben COVID-19?