MENU
klinika

Emrat që garojnë sot

Nis procesi për zgjedhjen e kryetarit të PD në 3 rrethe

18.04.2022 - 10:07

Ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të degës 5 të PD në Tiranë. Për këtë degë, në garë janë kandidatët, Alfred Tusha, Andon Frrokaj, Dritan Koçiaj, Enkeleda Mushi dhe Fatmir Myrta.

Votimi pritet të mbyllet sot pasdite në orën 18.00, në zyrën e Degës 5 të PD. Në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 18.00.

Ndërkaq, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton se gjithashtu sot do të zhvillohen zgjedhjet për Kryetar në 6 degë të PD.

Kandidatët për Kryetarë në degët ku sot zhvillohen zgjedhje, janë si më poshtë vijon:

1. Dega PD Berat

1. Shyqyri Hajrulla Duro
2. Ermal Luan Dollani
3. Oltion Ali Merdari
4. Afrim Njazi Merko

2. Dega PD Librazhd

1. Ilirjan Alliu
2.Ndricim Lila
3.Shefki Cota

3. Dega PD Prrenjas

1. Arjan Karriqi
2. Ardian Leka

4. PD dega 1 Tiranë

1. Alban Fehmi Petku
2. Fetah Xhemal Hasanaj

5. PD Dega 5 Tiranë

1. Alfred Tusha
2. Andon Frrokaj
3. Dritan Kociaj
4. Enkeleda Mushi
5. Fatmir Myrta

6. PD dega 8 Tiranë

1. Gazmend Ahmet Sallaku
2. Ylli Fadil Subashi

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pas Mallakastrës, Fierit e Selenicës

‘Rithemelimi’ zgjedh kreun e degës së Roskovecit