MENU
klinika

Vendi i parë, dyfishi i norvegjezit

10 blerjet më të shtrenjta të Cityt, Haaland i parafundit

11.05.2022 - 17:08

Erling Haaland do të jetë një lojtar i Manchester City-t sezonin e ardhshëm, pasi klubi anglez ka arritur marrëveshjen me Borussia Dortmund. Citizens kanë paguar klauzolën për prishjen e kontratës së parakohshme të norvegjezit me verdhezinjtë: 60 milionë euro.

Megjithatë, ka lojtarë që kanë kushtuar shumë më shumë se ai mes Qytetarëve. Portali Transfermarkt, në fakt, i specializuar në statistika mbi skuadrat dhe lojtarët e futbollit ka bërë një renditje të 10 blerjeve më të shtrenjta të bëra nga City.

Renditja: 10) Benjamin Mendy: 57,5 milioni di euro; 9) Haaland: 60 milioni di euro; 8) Rodri: 62,7 milioni di euro; 7) Sterling: 63,7 milioni di euro; 6) Laporte: 65 milioni di euro; 6) Cancelo: 65 milioni di euro; 4) Mahrez: 67,8 milioni di euro; 3) Ruben Dias: 68 milioni di euro; 2) De Bruyne: 76 milioni di euro; 1) Grealish: 117,5 milioni di euro.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN