MENU
klinika

Kryeson Chiellini

10 lojtarët më besnikë të viteve të fundit në Serie A

18.05.2022 - 18:20

Nga kapiteni i Juventus-it deri te qendërmbrojtësi axurr, duke kaluar për nga sulmuesi i Napoli-t dhe mbrojtësi lacial: ja kush janë flamujt e fundit të futbollit italian.

10) Kalidou Koulibaly (30 vjeç), mbrojtës i Napoli-t. Vesh fanellën axurre prej 7 vitesh, 10 muajsh dhe 16 ditësh;

9) Faouzi Ghoulam (31 vjeç), mbrojtës i Napoli-t. Vesh fanellën e napolitanëve prej 8 vitesh, 3 muajsh e 16 ditësh.

8) Danilo D’Ambrosio (33 vjeç), mbrojtës i Inter-it. Vesh fanellën zikaltër prej 8 vitesh, 3 muajsh e 17 ditësh;

7) Gianluca Pegolo (41 vjeç), portier i Sassuolo-s. Vesh fanellën e emilianëve prej 8 vitesh, 8 muajsh e 15 ditësh.

6) Domenico Berardi (27 vjeç), sulmues i Sassuolo-s prej 8 vitesh, 8 muajsh dhe 15 ditësh;

5) Dries Mertens (35 vjeç), sulmues i Napoli-t prej 8 vitesh, 10 muajsh e 16 ditësh.

4) Samir Handanovic (37 vjeç), portier i Inter-it. Vesh fanellën zikaltër prej 9 vitesh, 10 muajsh e 8 ditësh;

3) Stefan Radu (35 vjeç), mbrojtës i Lazio-s prej 14 vitesh, 4 muajsh e 15 ditësh.

Francesco Magnanelli (37 vjeç), mesfushor i Sassuolo-s prej 16 vitesh, 10 muajsh e 16 ditësh;

1) Giorgio Chiellini (37 vjeç), mbrojtës i Juventus-it prej 16 vitesh, 10 muajsh dhe 16 ditësh

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mourinho: Fantastike për shqiptarët

“Sa bukur nëse Kumbulla ngre trofeun në Tiranë”