MENU
klinika

Jo vetëm nga Serie A

Asllanin e kërkojnë dy klube edhe në Premier League

27.05.2022 - 17:02

Në Itali, Kristjan Asllani është një nga emrat më të lakuar, brenda pak kohësh, bëri për vetë disa nga klubet më të mëdha në Serie A.

Emri i Asllanit lidhjet shpesh me çdo skuadër që kërkon një mesfushor, Inter e sheh si zëvendësuesin e Brozovic, Lazio e sheh si zëvendësuesin e Lucas Leiva ndërsa Spalletti ka dhënë bekimin e tij për të negociuar me Empolin.

Jo vetëm në Itali, sipas Calciomercato.it, emri i Asllanin ka përfunduar edhe në Premier League ku dy klube, Leicester dhe West Ham po monitorojnë nga pranë situatën, të gatshëm të investojnë 10-12 milionë euro për të siguruar kartonin e tij.