MENU
klinika

Kreu i ri i PD-së

Berisha dhe Elezi, të dy drejt Korçës…

18.05.2022 - 14:45

Kur mbeten edhe katër ditë nga votimet për kreun e ri të Partisë Demokratike, kandidatët rivalë në këtë garë, ish kryeminstri Sali Berisha dhe Ibsen Elezi vijojnë takimet e tyre me elektoratin.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, njofton se turi i takimeve të kandidatëve për Kryetar të PD vijon te enjten e 19 majit, ku:

Ora 13.00 – Ibsen Elezi takim me anëtare të FRPD

Ora 17.00 – Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Pogradec

Ora 20.00 – Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Korcë

Ora 18.30 – Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Korcë

“Komisioni ka marrë menjëherë masat për njoftimin e degëve përkatëse në lidhje me kalendarin e takimeve.

Komisioni fton të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike të bëhen pjesë e fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të PD i cili do të finalizohet me votimin e datës 22 maj 2022”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN7 ditë kohë për t’i dhënë fund krizës politike

Ministri bullgar merr në dorë krijimin e qeverisë së re

Medalje ari dhe rekord kombëtar

Luiza Gega, krenaria në Lojërat Mesdhetare

Punëtorët në grevë

Kaos në aeroportet e Evropës

“Premtimi për Shqipërinë dhe M. e Veriut duhet të ishte mbajtur”

Ministrja e Jashtme gjermane: Të përshpejtohen negociatat…