MENU
klinika

Trumfi në FA Cup

Liverpool fiton trofeun e dytë nga ruleta e penalltive

14.05.2022 - 20:47

Liverpool, pasi fitoi Kupën e Ligës, triumfon edhe në FA Cup, duke mposhtur në finale Chelsea vetëm përmes penalltive, duke vazhduar ëndrrën për të fituar katër trofe brenda.

Të kuqtë u treguan më të saktë nga ruleta e penalltive dhe në fund “skuqën” Wembley teksa regjistruan suksesin numër tetë në FA Cup. Koha e rregullt dhe shtesa përfundoi në barazim pa gola.

Një tjetër episod i rëndësishëm për pjesën e parë ishte edhe dëmtimi i Mohamed Salah i cili u zëvendësua në minutën e 33-të nga Diego Jota ndërsa në dyshim tashmë është edhe prezenca e tij në finalen e Champions League ndaj Real Madrid.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Masa strike edhe finalen e Tiranës

UEFA paralajmëron biletashitësit e paautorizuar