MENU
klinika

Lista e Kremlinit

Moska ndalon hyrjen në Rusi të presidentit Joe Biden, Blinkenit dhe shefit të CIA-s

21.05.2022 - 17:19

Moska ka publikuar listën e saj të plotë me më shumë se 900 amerikanë të cilëve u është ndaluar hyrja në Rusi për një kohë të pacaktuar.

Midis tyre është edhe presidenti amerikan Joe Biden dhe Sekretari i Shtetit Antony Blinken, shefi i CIA-s William Burns dhe qindra anëtarë të Kongresit.

Ministria e Jashtme ruse tha se kufizimet ishin në përgjigje të sanksioneve të SHBA – të cilat u vendosën pas pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt. Ai shtoi se “Rusia nuk kërkon konfrontim dhe është e hapur ndaj dialogut të ndershëm dhe të respektueshëm reciprok”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Project Syndicate/ Çfarë roli do luajë SHBA në tregun global?

A do të bëhet Amerika Arabia Saudite e gazit natyror?

Forcat ruse po grumbullohen në kufirin e Ukrainës...

“Putini po luan me zjarrin”!