MENU
klinika

Si shpëtuan punonjësit e fasonerisë?

Përshihet nga flakët autobusi me pasagjerë, dyshimet e policisë

26.05.2022 - 07:59

Një autobus me pasagjerë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Vlorë –Fier, tek mbikalimi i Novoselës.

Autobusi ishte duke transportuar punonjës fasonerie nga Cakrani i Fierit për në Vlorë.

Për fat të mirë nuk raportohet për persona të lënduar, ndërsa policia dyshon paraprakisht se shkak i zjarrit ka qenë një defekt teknik.

Po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 26.05.2022, rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë –Fier, tek mbikalimi i Novoselës ka marrë flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin B. Xh., 60 vjeç. Nuk ka dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

7 ditë kohë për t’i dhënë fund krizës politike

Ministri bullgar merr në dorë krijimin e qeverisë së re

Medalje ari dhe rekord kombëtar

Luiza Gega, krenaria në Lojërat Mesdhetare

Punëtorët në grevë

Kaos në aeroportet e Evropës

“Premtimi për Shqipërinë dhe M. e Veriut duhet të ishte mbajtur”

Ministrja e Jashtme gjermane: Të përshpejtohen negociatat…