MENU
klinika

Pamjet nga vendi i ngjarjes

Tritol lokalit të efektivit të Policisë në Shkodër, i djegin dhe…

20.05.2022 - 09:47

Tritol lokalit të efektivit të policisë së Shkodrës Ndrek Rrasa. Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për “BalkanWeb” se ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 e 30 minuta në fshatin Grude e Re të Shkodrës.

Nga sa mësohet pasi i kanë vendosur tritolin lokalit kanë djegur edhe autobusin e parkuar para lokalit qe ishte në pronësi të Ndrek Rrasës. Dëmet materiale janë të mëdha.

Policia ka nisur hetimet dhe ka marrë në pyetje efektivin e policisë. Nuk dihen ende motivet e këtij akti dhe nëse ka lidhje me detyrën e efektivit Rrasa.


Informacion Paraprak
Rreth orës 02:20, në fshatin Grudë e re, Shkodër, ka shpërthyer lëndë plasëse në derën e lokalit të shtetasit N. Rr. 46 vjeç , banues në fshatin Grudë e re, me detyrë punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Shkodër.

Për pasojë ka vetëm dëme materiale në lokal si dhe është dëmtuar edhe mjeti i tij autobus, i parkuar para lokalit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të kësaj ngjarje.